NCJH Department List

  •  

    Awad

    Mark

    Orchestra

    Barber

    Kandi

    Athletics/Attendance Secretary

    Bell

    Andrew

    PE

    Brinkman

    Carla

    Principals' Secretary

    Buckman

    Don

    Special Education

    Burger

    Sue

    Literacy

    Collins

    Jennifer

    Spanish

    Corbin-Muir

    Susie

    Librarian

    Cummings

    Jamie

    Health Associate

    Dahl-Otto

    Mary

    Media Secretary

    Davis

    Amy

    Math

    Downes

    Lindsey

    7th Science

    Figg

    Jason

    Custodian

    Flick

    Heidi

    Global Studies/American St.

    Hanson

    Claire

    8th Grade Language Arts

    Highland

    Pat

    Business/Success Ctr

    Howard

    Cassie

    Guidance Secretary

    Kanagy-Imhoff

    Liz

    Head Cook

    Knutson

    Shannon

    7th and 8th Science

    Kostenbader

    Kate

    Art

    LeClere

    Alan

    Custodian

    Lepic

    Ted

    Math

    Loan

    Bruce

    Custodian

    Loucka

    Sherry

    Food Service

    Lutjen

    Justin

    Seminar/Success Ctr

    McDonough

    Tonya

    Guidance Counselor

    McGowan

    Jennifer

    Para-Educator

    Meade

    Tyler

    Learning Support

    Meggitt

    Alisa

    Global Studies

    Merriweather

    Karrie

    Asst. Principal

    Miller

    Colby

    Principal

    Nitcher

    Denise

    Para-Educator

    Perez

    Elsa

    Kitchen

    Peterson

    Nathan

    Food Service

    Phillips

    Harry

    7th Grade Language Arts

    Piper

    Lisa

    Literacy/IDS

    Regalado

    Gricelda

    Food Service

    Rekward

    Susan

    French

    Richter-Urbalejo

    Jennifer

    Para-Educator/ Study Hall Supervisor

    Roudabush

    Cecilia

    Personal Development/MTSS

    Sax

    Sue

    FCS/Personal Development

    Scheidecker

    William

    Band

    Schneider

    Laura

    Food Service

    Shields

    Sabrena

    Student / Family Advocate

    Smith

    Andrea

    Learning Support/IDS

    Smith

    Courtney

    Para-Educator

    Sobotta

    Candace

    Special Ed. Instructional Coach

    Soukup

    LaTrenda

    Language Arts/Success Ctr

    Steil

    Thea

    Math

    Steward

    Ryan

    American Studies

    Sturgell

    Tim

    Industrial Tech

    Thayer

    Diane

    Choir

    Thurman

    Dawn

    Study Hall Supervisor

    Walker

    Melissa

    Learning Support

    Walrod

    Carly

    PE & Personal Development

    Wiskus

    Marlin

    Head Custodian

    Witinok

    Pat

    8th Science

    Young

    Linda

    Para-Educator

    Zoeckler

    Thomas

    Math